Gorc - Wiktor Baron Fotografia

Gorc to jeden ze szczytów pasma Gorców, który mimo swojej wysokości (1228 m n.p.m.), jest łatwo osiągalny dla turystów. Cała trasa obfituje w wiele punktów widokowych, które pozwalają na ujęcie malowniczej panoramy Tatr i Beskidów na zdjęciach. A jej największą zaletą jest fotogeniczność o każdej porze roku.

Gorc – cel doskonały dla każdego miłośnika fotografii górskiej

Gorc jest częstym celem wycieczek turystycznych i plenerów fotograficznych, znajduje się też na nim studencka baza namiotowa na Gorcu. Sam szczyt pokrywa rzadki las, który przesłania piękne widoki górskie. Niegdyś na szczycie usytuowana była wieża geodezyjna, z której roztaczała się rozległa panorama – przy dobrej pogodzie sięgała nawet odległego o 80 km Krakowa. Aktualnie urokliwa sceneria rozpościera się jeszcze z jego polan, które już zaczynają zarastać lasem. Pod szczytem znajdują się polany Gorc Gorcowski, Gorc Młynieński i Gorc Kamienicki, z których zobaczyć Beskid Wyspowy i Sądecki, Pieniny i Tatry. Na stokach Gorca są kolejne polany: Nowa Polana, Świnkówka, Ustępne, Hale Gorcowskie, które stanowią ciekawe tło do wykonania niezapomnianych fotografii górskich.

W 2015 roku na szczycie Gorca wybudowano wieżę widokową. Zadaszony taras w razie potrzeby może też posłużyć turystom jako schronienie przed deszczem. Dodatkowo na jej dachu zostały zainstalowane kamery internetowe, które pozwalają na bieżąco śledzić panoramę widokową z wieży.

Szukasz inspiracji do zdjęć? Jedną z nich może być szczyt Gorc, z którego roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Przy dobrej widoczności uchwycimy w kadrze nawet odległe Tatry.

Warsztaty i plenery fotograficzne.

« z 3 »

Gorc – Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *